Tel.: +420 602 513 246
    Dokumenty ke stažení
    Profil
STYREXON CZ, spol. s r.o. byla založena v říjnu 2009 jako pověřená certifikovaná obchodní a servisní firma s úkolem uvést na trh České republiky produkty firmy STYRCON s.r.o.


Více
    Kontakt
STYREXON CZ, spol. s r.o.
nám. Osvobození 11
679 63 Velké Opatovice 
                
tel.               +420 602513246          
   
e-mail  j.barvir(zavináč)styrexon.cz             Více

STYRCON 200

 

           
jsou desky lisované ze směsi granulovaného pěnového polystyrenu a cementu, Výroba je patentově chráněna. Polystyrenové granule jsou obalené jemnou cementovou škořepinou a prostory mezi nimi vytvářejí makropórovitou (nekapilární) strukturu. Směs je homogení a díky cementovému skeletu získává nové kvalitativní vlastnosti.  STYRCON®
je směs polystyrenového granulátu a cementu, která se po smíchání lisuje do desek o konstantních rozměrech 0,9 x 0,45 a variabilní tloušťce od 30 do 90 mm. Vytváří se tak tepelněizolační hmota s malou objemovou hmotností, kde povrch granulí polystyrenu obaluje cementová skořepina, která dokáže přenášet zatížení a dodává materiálu pevnost. Tato struktura způsobuje, že STYRCON má:
  Styrcon
   
- Výbornou paropropustnost která je daná vysokou makropórovitostí v prostorách mezi granulemi polystyrenu. Nedochází tak k vlhnutí zdiva, ke vzniku plísní ani ke kapilárnímu vzlínání vody. Naopak, zdivo se vysušuje. Praktický význam je v tom, ze se můžou zateplit i starší budovy s vlhkým zdivem a nebo naopak, rychle postavené novostavby se zabudovanou vlhkostí. Výborné difuzní vlastnosti jsou dané velkou kapacitou prostoru mezi kuličkami, do kterých mohou vodní páry difuzovat.

   
- Nehořlavost způsobuje cementový skelet oddělující jednotlivé polystyrenové granule od sebe a tak zabraňuje šíření plamene. Materiál je zařazený podle ČSN EN 13501-1 jako A2 - "nehořlavý". Díky tomu může být použitý na zateplení výškových staveb bez omezení požární výškou.

   
- Rozměrová stálost je zabezpečená cementovým skeletem. Navíc vytváří se tím i tepelně-akumulační vrstva, která tlumí teplotní výkyvy atmosféry. STYRCON se díky cementu chová jako silikát, ne plast (polystyren), lehce přijímá jiné silikátové hmoty (cement, omítku, stavební lepidla ...) a má podobnou tepelnou roztažnost.

Copyright 2009, Design/Code: Webra Solutions s.r.o.