Tel.: +420 602 513 246
    Profil
STYREXON CZ, spol. s r.o. byla založena v říjnu 2009 jako pověřená certifikovaná obchodní a servisní firma s úkolem uvést na trh České republiky produkty firmy STYRCON s.r.o.


Více
    Kontakt
STYREXON CZ, spol. s r.o.
nám. Osvobození 11
679 63 Velké Opatovice 
                
tel.               +420 602513246          
   
e-mail  j.barvir(zavináč)styrexon.cz             Více

POVRCHOVÁ ÚPRAVA


Fasádní povrchová úprava není jen o estetickém řešení vzhledu domu. Rozhoduje o životnosti zateplení i stavby jako takové. Má chránit fasádu před povětrnostními vlivy - deštěm, mrazem, slunečním zářením. Má být odolná vůči chemickému působení výfukových plynu, kyselých dešťů, alkalií. Má být umyvatelná, vodoodpudivá a přitom parupropustná. A samozřejmě, že důležitá je cena. Splnění všech těchto požadavků v jednom produktu není možné. Často si jsou ve vzájemném rozporu. Vždy je to otázka kompromisu.

 
Na zateplovací systém STYREXON se můžou použít jen ušlechtilé tenkovrstvé strukturované omítky
 
 
Je suchá směs, balená v pytlech, míchaná s vodou. Barva omítky je bílá, v případě potřeby se udělá fasádní nátěr v požadované barvě. V nabídce jsou i přímo barvené omítky, ale jejich nedostatkem je tvorba "barevných map" po navlhčení (např.při vysychání po dešti). Tento přechodný jev se však dá lehko odstranit fasádním nátěrem. Předností je výborná paropropustnost, ale menší vodoodpudivost, nižší chemická a mechanická odolnost. Má však bezkonkurenční cenu.  

Silikátová omítka
 
Je pastovitá, balená v kbelících, přímo tónovaná ve vybraném barevném odstínu. Obsahuje draselné vodní sklo. Nevytváří film, ale strukturu reakcí vodního skla a podkladu. Chová se křehce. Má velmi dobrou paropropustnost, dobrou odolnost proti povětrnostním vlivům, ale slabší omyvatelnost. Hodí se na starší domy na venkově resp. v příměstkých oblastech.  

Silikónová omítka
 
Je pastovitá, balená v kbelících, přímo tónovaná ve vybraném barevném odstínu. Je kombinací akrylátové a silikonové disperze. Má dlouhodobou životnost a výbornou odolnost vůči vnějšímu prostředí. Díky obsahu silikonu je nešpinivá, lehko umyvatelná, vodoodpudivá, přitom s velmi dobrou paropropustností. Výborně se hodí na exponované místa jako je městské prostředí, blízkost rušné cesty nebo zdroje znečištění. Nevýhodou je vyšší cena.  

Disperzní-akrylátová omítka
 
Je pastovitá, balená v kbelících, přímo tónovaná ve vybraném barevném odstínu. Obsahuje akrylátovou disperzi, která je filmotvorná, chová se pružně i při velmi nízkých teplotách. Díky dobré chemické i mechanické odolnosti má velmi dobrou životnost. Je dobře umyvatelná (např. tlakovou vodou). Obsahuje protiplísňovou příměs. Má o něco nižší paropropustnost. Je vhodná spíše na novostavby a domy, které nemají problém s vlhkostí. Výhodou je dobrá cena.  
 
Copyright 2009, Design/Code: Webra Solutions s.r.o.